Oddział

[Ściśle Tajne]

Oddział „Kuna” batalionu „Łasica” Armii Lasowej

Skład oddziału:

Gajor „Lidka” – dowódca oddziału „Kuna” podlegającego przedstawicielowi Armii Lasowej na rejon Wielkopolska. Chodzą słuchy, że prawdziwa z niej fretka.

Lasral „Marek” – pierwszy zastępca dowódcy oddziału „Kuna”. Odznaczony Liściem Brzozy za akcje pod Śnieżycowym Jarem. Podobno przeżył kiedyś dwukrotny postrzał kasztanem.

Starsza szyszkowa „Marta” – drugi zastępca dowódcy oddziału „Kuna”. Odznaczona dwoma Szyszkami Honoru. Pierwsza, za wyciągnięcie kolegi z oddziału spod ostrzału sił nieprzyjaciela w potyczce pod Bukiem. Druga, za brawurową akcję zwiedzenia arboretum w Kórniku. „Szyszki zostały rzucone” miała powiedzieć, gdy wraz z oddziałem przekroczyła Wartę.

 

 

Jesteśmy pierwszą i jedyną na świecie pacyfistyczną Armią. Naszym celem jest rozbrojenie świata poprzez usilne i nachalne bombardowania śmiechem, radością i miłością. Naszą tajną bronią są nasze stopy, którymi docieramy w najróżniejsze miejsca tego świata!

29 lipca 2017 wyruszyliśmy w niezwykłą podróż z Poznania na ostatni Przystanek Woodstock. W 4 dni pokonaliśmy niemal 170 km. Naszą misją było dostarczenie specjalnej wiadomości dla Jurka Owsiaka od dowództwa Armii Lasowej. Do Kostrzyna nad Odrą dotarliśmy 1 sierpnia. W nagrodę za swe dokonania i niezwykłe poświęcenie dostali serdeczny uścisk od Jurka Owsiaka i ciepły prysznic za Dużą Sceną. Ciepły prysznic to na Przystanku Woodstock największe i najcenniejsze wyróżnienie!

20 maja A. D. 2018 wyruszymy w kolejną wielką podróż! Przejdziemy Polskę w lewo! W nieco ponad 4 miesiące pokonamy 4 tysiące kilometrów zwiedzając wszystkie polskie granice. A to wszystko w 100 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości! My już nie możemy się doczekać, a Wy?!

Media o nas

TVN24 :

Pamiętajcie, że miłość jest najważniejsza ;*#woodstock2017 #owsiak #wosp #poznan #kostrzynnadodra #armialasowa #piechotasiechodzi

Opublikowany przez Piechotą się chodzi 27 października 2017


Wywiad w poznańskiej telewizji WTK:

https://wtkplay.pl/video-id-33664-na_piechote_po_wielkopolsce_i_na_woodstock

Wywiad dla Kultury u podstaw:

http://www.kulturaupodstaw.pl/opinie/1761/spacer-leczy-z-nienawisci

Materiał w Eska Poznań:

http://poznan.eska.pl/newsy/poznaniacy-ida-pieszo-na-woodstock-2017/515185

Materiał dla wZielonej.pl:

Materiał w iPolska24.pl:

http://www.ipolska24.pl/artykul/2017-08-02/przyszli-pieszo-na-przystanek-woodstock-w-cztery-dni-pokonali-170-kilometrow