„Polska Idąca” – Przejdziemy Polskę w lewo!

„Polska Idąca” – Przejdziemy Polskę w lewo!

4 tysiące kilometrów w nieco ponad 4 miesiące? To plan na piesze okrążenie Polski w setną rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości!

Plany

20 maja A. D. 2018 wyruszymy z Ustrzyk Dolnych. Od najwyższego szczytu Bieszczad – Tarnicy, rozpoczniemy długi marsz na zachód pokonując wszystkie polskie góry. Symboliczny koniec etapu „Południe” nastąpi w Zgorzelcu.

Etap „Zachód” powinien rozpocząć się w 7 tygodniu naszej wędrówki. Idąc zachodnią granicą nie sposób ominąć Kostrzyna nad Odrą. Mamy nadzieję, iż uda nam się tam spotkać ekipę Jurka Owsiaka, który tak serdecznie przyjął nas rok wcześniej. Już w 9 tygodniu dotrzemy do Świnoujścia, gdzie zakończymy drugą część naszej wyprawy.

Od tego momentu iść będziemy polskim wybrzeżem. Zacznie się trzeci etap „Północ”. Mamy nadzieję, że pogoda nam dopisze i będzie to najsłoneczniejsze lato w historii Bałtyku. Po cichu liczymy także na wsparcie Neptuna!

W połowie 11 tygodnia powinniśmy dotrzeć do Fromborka, gdzie rozpoczniemy ostatni rozdział naszej podróży „Wschód”. Etap ten zapowiada się bardzo ciekawie i barwnie. Wschód Polski według map jest słabo „udrożniony”. Będziemy polegać na własnej intuicji oraz miłosierdziu ludzi tam mieszkających.

Już po 5 tygodniach marszu prawdopodobnie naszym oczom ukażą się kolejny raz Ustrzyki Dolne. To będzie niezwykły moment. Nie zabraknie tam całowania ziemi… Tej ziemi 😉 Będzie wielka radość i zdobycie najważniejszego szczytu w naszym życiu… Polski!

Dlaczego?

Niektórzy marzą o wielkim domu z ogródkiem, inni o bardzo szybkim samochodzie, bardzo znanej marki. My, dwa lata temu marzyliśmy o dojściu na Przystanek Woodstock piechotą. Udało się! W trakcie tego marszu żartowaliśmy, że kiedyś przejdziemy Polskę. Właśnie nastąpił czas realizacji tego marzenia!

Po co to robić? Żeby w życiu przeżyć coś naprawdę wielkiego i niepowtarzalnego. By zobaczyć nasz kraj w zupełnie inny sposób. By poznać ludzi z południa, zachodu, północy i wschodu. By zobaczyć miejsca, o których istnieniu nie mamy jeszcze pojęcia. By poznać nasz kraj i uhonorować stulecie naszej niepodległości!

Co nam to da? Wielkie wspaniałe przeżycie. Pewnie będzie trochę bolało, czasem wkurzało ale na pewno będzie też niesamowicie! Będą piękne widoki a kto wie, może nawet odkryjemy wśród tych wszystkich nadzwyczajnych rzeczy prawdziwego człowieka?

Udostępnij...Share on Facebook